W czwartek w samo południe zawyją syreny alarmowe

syrena alarmowa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W czwartek w samo południe na terenie miasta Lublin rozlegnie się dźwięk syren alarmowych. Mieszkańcy nie mają się czego obawiać. To test systemu wczesnego ostrzegania.

W czwartek, 17 grudnia o godz. 12.00 na terenie Lublina zostaną włączone na 1 minutę syreny alarmowe, w ramach obowiązkowego treningu Miejskiego Systemu Wykrywania i Alarmowania. Nie ma jednak powodów do niepokoju. Ćwiczenia mają na celu sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

W związku z głośną próbą, Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi mieszkańców o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.