W czwartek w regionie możliwe gwałtowne burze

burza chmura pogoda
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Po burzowej środzie, w czwartek nad regionem pojawią się kolejne burze, lokalnie gwałtowne. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr, miejscami może spać grad.

W czwartek cała Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, a nad zachodnią część kraju wkroczy zatoka niskiego ciśnienia związana z niżem znad Morza Północnego. W dzień termometry wskażą od 24°C do 27°C. W kolejnych dniach czeka nas znaczne ochłodzenie.

W czwartek w dalszym ciągu dnia spodziewane są burze, które na zachodzie Polski mogą być gwałtowne. W godzinach popołudniowych na obszarze województwa lubelskiego może dojść do rozwoju głębokiej, wilgotnej konwekcji, która przyniesie burze.

Burze przyniosą lokalnie grad do 2 cm, intensywny deszcz, który miejscami może przynieść podtopienia oraz silny wiatr, porywami do 70 km/h. Miejscami burze mogą charakteryzować się dużą aktywnością elektryczną.

prognoza.10.05.18
fot. Polscy Łowcy Burz

Gdzie jest burza? – KLIKNIJ

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.