W czasie kwarantanny poszła posprzątać klatkę schodową. Teraz musi zapłacić 5,5 tys. zł

zamiatanie sprzątanie miotła
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W kolejnych sądach w naszym regionie zapadają wyroki skazujące osoby, które nie przestrzegały zasad kwarantanny. Tym razem 51-letnia kobieta postanowiła posprzątać klatkę schodową.

W środę w Sądzie Rejonowym w Chełmie zapadł wyrok w sprawie nieprzestrzegania zasad kwarantanny. 51-letnia chełmianka, decyzją służb sanitarnych, objęta była kwarantanną domową. Jednak nie do końca wywiązywała się z ciążących na niej zobowiązań.

Jak się okazało, kobieta wyszła z mieszkania posprzątać klatkę schodową w budynku wielorodzinnym, a także na zewnątrz do śmietnika. Postronne osoby poinformowały o tym dyżurnego komendy. W tej sprawie skierowany został wniosek o ukaranie do sądu, który orzekł wobec obwinionej karę grzywny w wysokości 5 tys. zł, a także 550 zł pozostałych opłat.

Policjanci apelują o przestrzeganie zasad kwarantanny. W podobnych sprawach prowadzą blisko 30 czynności wyjaśniających, które znajdą swój finał w sądzie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Polska to sobie dorobi na tym virusie xD nie dość że starych wybije , emerytur nie trzeba będzie płacić to jeszcze kilka tys komornika będzie miało 😉