Używasz telefonu podczas jazdy autem? Na drogach trwa akcja „Telefony”

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock
PARTNER SERWISU

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Telefony”. Posypią się mandaty za używanie telefonów przez kierujących samochody.

Ogólnopolska akcja prowadzona przez Komendę Główną Policji dotyczy kierowców, którzy podczas jazdy rozmawiają przez telefon komórkowy, nie używając zestawów głośnomówiących lub słuchawkowych.

„Trzymanie telefonu w ręku, wybieranie numeru telefonu lub pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi, wyłącza jedną rękę, a tym samym utrudnia sprawne wykonywanie manewrów pojazdem. Nawet jeśli trwa to tylko klika sekund, pojazd pokonuje w tym czasie (w zależności od tego z jaką prędkością się porusza) kilkadziesiąt metrów” – czytamy w komunikacie policji.

W myśl ustawy – Prawo o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas z jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Jeśli rozmowa jest konieczna, wystarczy zaopatrzyć się w specjalny zestaw słuchawkowy. Podczas podobnych akcji policjanci wykrywają nawet kilkakrotnie więcej wykroczeń niż podczas normalnego dnia służby.

„Siadając za kierownicę najlepiej odłóżmy telefon. Z pewnością wpłynie to na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego” – apelują policjanci.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.