Uważajcie, nadciąga zmiana pogody! W środę możliwe burze z deszczem. Miejscami może spaść grad

Burza nad Lublinem
Burza nad Lublinem | fot. Krzysztof Jurkiewicz

Po wielu dniach bezdeszczowej i gorącej pogody, widać już nadchodzące zmiany. W środę nad nasz region zacznie nasuwać się front atmosferyczny z deszczem i lokalnymi burzami. Sprawdź szczegóły prognozy na środę, 13 września.

Pogoda na środę, 13 września

W środę, 12 września w ciągu dnia szykuje nam się kontynuacja słonecznej pogody, przy co najwyżej małym zachmurzeniu. W prognozach widać już jednak zmiany, które rozpoczną się wieczorem, kiedy nad nasz region zacznie się nasuwać front atmosferyczny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zamierza wydać dla całego obszaru województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. W naszym regionie mogą przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i wiatrem.

Pogoda w Lublinie – środa 13 września

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27°C do 29°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek (13/14.09) zachmurzenie małe od zachodu stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz z możliwym gradem. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C.

Wiatr początkowo słaby, stopniowo wzmagający się do umiarkowanego, południowo-zachodni, w drugiej części nocy skręcający na północno-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.