Uwaga! W piątek 1 marca nie złożysz wniosku o dowód osobisty – przerwa techniczna

0003ZJ8TPG6J67J6 C122 F4
Dowód osobisty | Zdjęcie ilustracyjne

Od 4 marca Polacy będą mogli składać wnioski o wydanie dowodów osobistych z warstwą elektroniczną. Wcześniej, bo od 27 lutego wystąpią utrudnienia ze złożeniem wniosku o nowy dowód.

„Od godz. 12 w piątek (1 marca) do końca pracy Urzędu Miasta Lublin nie będzie możliwości złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego oraz zgłoszenia utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego w Wydziale Spraw Administracyjnych, ani w Biurach Obsługi Mieszkańców. Wydawane będą jedynie gotowe dowody osobiste” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Urzędu Miasta Lublin.

W piątek, 1 marca 2019 r. od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna. Oznacza to, że tego dnia wnioski o dowód będą przyjmowane w urzędach tylko do godz. 11.30. Od godz. 12.00 do zamknięcia urzędu nie będzie możliwości ani złożenia wniosku, ani załatwienia innych spraw dotyczących dowodu osobistego, np. nie będzie można odebrać gotowego już dokumentu.

Przerwa techniczna ma związek z wdrożeniem e-dowodów osobistych. Ministerstwo Cyfryzacji jest w trakcie ostatnich przygotowań. Pomyślnie przebiegły już testy, które zostały przeprowadzone w kilkudziesięciu urzędach w całej Polsce. Urzędnicy mieli podczas nich możliwość sprawdzenia jak załatwianie spraw związanych z dowodem będzie wyglądał w praktyce.

„Robimy wszystko, by proces wdrożenia skrócić do niezbędnego minimum i by przebiegał bez żadnych zakłóceń” – Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.

Cały proces wdrożenia rozpocznie się w piątek, 1 marca od godz. 12.00. Warto pamiętać, że z powodu konieczności przeprowadzenia niezbędnych zmian serwisowych w weekend (2 i 3 marca) nie będzie można załatwiać spraw urzędowych, również drogą elektroniczną ePUAP.

Wniosek o dowód osobisty przez Internet

Od środy, 27 lutego 2019 r., ze względu na prace techniczne, czasowo wyłączona zostanie możliwość elektronicznego złożenia wniosku o dowód. Chodzi o to, by wszystkie wnioski elektroniczne, które zostaną złożone mogły zostać obsłużone.

Wszystkie dowody osobiste, które zostaną wydane na podstawie wniosków złożonych od 4 marca 2019 r. (również tych przez Internet) będą już miały warstwę elektroniczną.

Przeczytaj także:

+ Tak ma wyglądać nowy dowód osobisty od marca 2019 roku

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.