Uwaga, w nocy zawieje i zamiecie śnieżne. Spadnie nawet 15 cm śniegu

driving 16816 1280

Najbliższa doba nad województwem lubelskim przyniesie zawieje i zamiecie śnieżne. IMGW ostrzega: spadnie nawet do 15 cm śniegu.

Dla naszego województwa zostało wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia. Komunikat obowiązuje od wtorku od godz. 20 do środy do godz. 15.

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 8 cm do 15 cm. Opadom będzie towarzyszył wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, który miejscami może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Czy ponownie zima zaskoczy drogowców? Jeśli drogowcy nie poradzą sobie z oczyszczeniem dróg, może nas czekać paraliż komunikacyjny na terenie województwa lubelskiego w nocy z wtorku na środę oraz we środowy ranek.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje także o wrażliwość i przypomina, że zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia nie dotyczy tylko osób bezdomnych. Zdarza się, że ofiarami są również osoby starsze, mieszkające samotnie, czy chore, bywają nimi także osoby, które zasnęły na powietrzu, będąc pod wpływem alkoholu.

Możemy im pomóc, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

W najbliższych dniach czeka nas duże ochłodzenie. Temperatura spanie nawet do -19 st. Celsjusza. Więcej w środowym komunikacie.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.