UWAGA ! W niedziele powieje do 90 km/h.

Już w najbliższą niedziele w Lublinie należy spodziewać się obfitych opadów deszczu ze śniegiem i deszczu oraz silnego wiatru, który w porywach będzie osiągać prędkość nawet 90 km/h

Niebezpieczna pogoda rozpocznie się w niedzielny poranek, ponieważ wtedy wiatr zacznie systematycznie zwiększać swą prędkość. Szczególnie niebezpiecznie zrobi się Krótko po 16:00, gdy wiatr w porywach będzie osiągać już prędkość 90 km/h. Po godzinie 21:00 wiatr powinien słabnąć.

Podczas niedzieli trzeba się liczyć z tym, że wiatr będzie mógł łamać gałęzie, zrywać linie energetyczne i uszkadzać dachy zabudowań. Radzimy przeparkować samochody spod drzew, ponieważ podczas wichur często się zdarza, że spadają na nie gałęzie lub konary drzew.

Wichurom będą mogły towarzyszyć również intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W związku z tym należy się liczyć, że na drogach będzie ślisko.

Jak się zabezpieczyć przed wichurą?

1. Przed wichurą należy właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi.

2. Unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi.

3. Nie prowadzić prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków.

4. Przestawić samochód spod drzewa, tablicy reklamowej oraz słupa energetycznego.

Pamiętajmy o fatalnych skutkach, lekceważenia tego żywiołu:

Artykuł przygotował: Info meteo Lu-Biała Podlaska 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.