Uwaga, ślisko. Na drogach błoto i rozjeżdżony śnieg

Śnieg i błoto pośniegowe na drogach | fot. Dominik Wąsik

Na Lubelszczyźnie sypnęło śniegiem, warunki na drogach są fatalne – ostrzegają nasi czytelnicy. Śnieg i błoto pośniegowe na drogach utrudnią jazdę.

Śnieg zaczął padać w nocy ze środy na czwartek. Rano zalegał głównie na chodnikach i mniejszych uliczkach. Główne trasy są odśnieżone, ale zalega na nich błoto pośniegowe.

– Aktualnie wszystkie drogi należące do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad są odśnieżane. Drogi są przejezdne, lecz na jezdniach może występować błoto pośniegowe, które jest bardzo śliskie – informuje Marcin Kania z Punktu Informacji Drogowej.

Najgorsze warunki panują na drodze krajowej nr 74, gdzie na całej długości leży błoto pośniegowe. Podobne warunki są na drodze krajowej nr 19 między Kraśnikiem a Janowem Lubelskim.

Mapa kamer monitorujących warunki na drogach należących do GDDKiA: MAPA

– Do wszystkich odbiorców prąd jest dostarczany. Nie mamy problemów z dostawą spowodowaną warunkami pogodowymi – informuje Karolina Szewczyk-Dąbek z PGE Dystrybucja.

Jak wygląda sytuacja na drogach? Czekamy na Wasze informacje!WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.