Uwaga oszuści! Podają się za pracowników PGNiG oferując tańsze taryfy na prąd i gaz

umowa zlecenie korzystniejsza niz umowa o prace
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W regionie znowu pojawili się oszuści podający się za pracowników firmy PGNiG, którzy próbują namówić do podpisania aneksów do umów na rzekomo tańszy prąd i gaz. Uważajcie, to oszuści!

Uwaga, w naszym regionie znowu uaktywnili się oszuści, podający się za przedstawicieli firmy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), którzy próbują nakłaniać mieszkańców do zawierania aneksów do umów z dostawcą gazu lub prądu.

Wczoraj u mnie po miejscowości chodziły panie podające się za pracowników PGNiG, proponując tańsze taryfy na prąd. Mama dzwoniła do energetyków, nie mieli pojęcia kto to i w jakim celu chodzą. Uważajcie, nie podpisujcie żadnych papierów” – alarmuje czytelniczka Ewa, mieszkanka powiatu lubelskiego.

Problem jest znany zarówno organom ścigania, jak i przedstawicielom firmy PGNiG, która przed nieuczciwymi praktykami przestrzega klientów na stronie internetowej w komunikacie.

Osoby podszywające się pod pracowników PGNiG Obrót Detaliczny odwiedzają naszych klientów w domach, podając się za naszych przedstawicieli i wymuszają na klientach podpisanie rzekomo nowych bądź aktualizacje umów na dostawę gazu i energii elektrycznej, wskazując przy tym na rzekome znaczące podwyżki cen energii elektrycznej i gazu w przyszłości” – czytamy na stronie.

Pracownicy PGNiG Obrót Detaliczny nie odwiedzają klientów w domach

Od kilku lat prowadzimy „Akcję Świadomy Klient”, której celem jest ostrzeganie klientów o nieuczciwych praktykach firm lub osób podszywających się pod nazwą „PGNiG” bądź „gazownia”. Pragniemy przestrzec wszystkich przed pochopnym podpisywaniem jakichkolwiek dokumentów bez uprzedniej weryfikacji ich treści oraz bez sprawdzenia osoby, która owe dokumenty przedstawia” – ostrzegają przedstawiciele PGNiG.

Ofiarami oszustów są głównie ludzie starsi. Zachęcani korzystną ofertą i zmianą taryfy na tańszą podpisują umowy, z których później trudno się wycofać.

Jeżeli jednak zdarzyła się taka sytuacja i podpisaliście umowę, zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie praw konsumentów, możecie od niej odstąpić w terminie 14 dni od jej zawarcia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak od takiej umowy odstąpić.jakie są procedury.czy wystarczy telefon czy podanie.prosze o pomoc.