Uwaga, oblodzenie! Ulice i chodniki w Lublinie mogą być bardzo śliskie

Marznący deszcz sprawił, że na drogach i chodnikach jest ślisko
Marznący deszcz sprawił, że na drogach i chodnikach jest ślisko | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego województwa lubelskiego. Od czwartku w nocy do piątku rano minusowa temperatura może zamienić deszcz i mokry śnieg w warstwę lodu.

Gołoledź na drogach

Jak prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, będzie zamarzać mokra nawierzchnia dróg i chodników – po występujących wcześniej opadach deszczu lub deszczu ze śniegiem. W nocy temperatura powietrza w Lublinie oraz całym województwie obniży się do ok. minus 1 stopnia Celsjusza.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -1°C” – czytamy w komunikacie ostrzeżenia.

Wydane w czwartek 19 stycznia ostrzeżenie IMGW obowiązuje do piątku 20 stycznia do godz. 8.

Zobacz także:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.