Uwaga, nadciąga niż Tim! Silne porywy wiatru pod koniec tygodnia

Połamane gałęzie na ul. Jana Chęcińskiego
Połamane gałęzie na ul. Jana Chęcińskiego | fot. czytelnik Maciek

Pogoda jest obecnie jesienna. I tak by zostało, gdybyśmy nie trafili na głęboki niż Tim, który pod koniec tygodnia przyniesie wichury i deszcz. Wiatr może powodować zniszczenia.

„Tim” przyniesie deszcz i silny wiatr

Do Polski zbliża się wichura związana z głębokim niżem Tim przemieszczającym się znad Szwecji przez Bałtyk w kierunku Łotwy i Estonii, a następnie Rosji. Niż Tim da o sobie znać między 23 a 25 września. Przyniesie ze sobą do Polski nie tylko nieco cieplejsze powietrze, ale i silny wiatr, obniżający odczuwalną temperaturę.

Według serwisu dobrapogoda24.pl, wiatr w Polsce między 23-24 września 2021, na przeważającym obszarze osiągnie prędkość 60-110 km/h. Taki wiatr miejscami będzie łamał gałęzie i drzewa, może również uszkodzić poszycia dachowe. Należy się spodziewać przerw w dostawie energii elektrycznej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zamierza wydać na piątek 24 ostrzeżenie pogodowe przed silnym wiatrem. W województwie lubelskim wiatr może osiągnąć prędkość 80 km/h.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.