Uwaga na silny wiatr! W woj. lubelskim dziś powieje w porywach do 115 km/h

wiatr
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Synoptycy ostrzegają przed wystąpieniem silnego wiatru w województwie lubelskim. W porywach ma wiać do 115 km/h.

 

Nad Polską dziś przejdzie orkan Ksawery, który swoją siłą może nieść zniszczenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może wystąpić dziś na terenie województwa lubelskiego.

 

Ostrzeżenie obowiązuje od 5 października, od godz. 21:00 do godz. 07:00 dnia kolejnego. Stopień zagrożenia to 2 (w 3-stopniowej skali).

 

Pamiętaj!

W domu należy zamknąć okna i drzwi, zebrać donice oraz inne niewielkie przedmioty, które mogą być porwane z przez wiatr, zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji, nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.

 

Natomiast podróżując samochodem, należy zachować szczególną ostrożność wyjeżdżając z terenu zabudowanego i z lasu na otwartą przestrzeń. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. W takiej sytuacji należy wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.