Uwaga na silny mróz! Nad ranem temperatura spadnie do -20°C

12459527 806650449445848 809135031 n

To będzie pierwsza tak mroźna noc tej zimy. W nocy w Lublinie temperatura miejscami spadnie nawet do -20°C. Ostrzegamy! Tak niska temperatura jest zagrożeniem dla zdrowia bądź nawet życia.

Bezchmurna noc przyniesie nam tzw. opad pyłu diamentowego. Pył diamentowy to małe kryształki lodu, zazwyczaj unoszone w powietrzu, występujące w niskich temperaturach i przy mroźnej pogodzie. Jest on dobrze widoczny w promieniach słonecznych.

Rankiem termometry wskażą -19, a nawet -20, zaś mroźny wschodni wiatr dodatkowo niekorzystnie wpłynie na odczuwalną temperaturę powietrza. To będzie bardzo mroźna noc! Pamiętajmy, że tak mroźne powietrze jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Nie bądźmy obojętni widząc samotnych bezdomnych czy zagubione po sylwestrowej nocy zwierzęta.

WYDANO OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.