Uwaga na silny mróz! Nad ranem temperatura spadnie do -20°C

To będzie pierwsza tak mroźna noc tej zimy. W nocy w Lublinie temperatura miejscami spadnie nawet do -20°C. Ostrzegamy! Tak niska temperatura jest zagrożeniem dla zdrowia bądź nawet życia.

Bezchmurna noc przyniesie nam tzw. opad pyłu diamentowego. Pył diamentowy to małe kryształki lodu, zazwyczaj unoszone w powietrzu, występujące w niskich temperaturach i przy mroźnej pogodzie. Jest on dobrze widoczny w promieniach słonecznych.

Rankiem termometry wskażą -19, a nawet -20, zaś mroźny wschodni wiatr dodatkowo niekorzystnie wpłynie na odczuwalną temperaturę powietrza. To będzie bardzo mroźna noc! Pamiętajmy, że tak mroźne powietrze jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Nie bądźmy obojętni widząc samotnych bezdomnych czy zagubione po sylwestrowej nocy zwierzęta.

WYDANO OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.