Uwaga na oszustów! Wyłudzają darowizny na budowę Narodowego Centrum Wsparcia

Stowarzyszenie Regionalne Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów
Stowarzyszenie Regionalne Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów | nadesłane

Polski Związek Głuchych ostrzega przed oszustami, podszywającymi się pod osoby głuche lub pracowników i wolontariuszy. Oszuści wyłudzają dane osobowe i darowizny na rzecz budowy Narodowego Centrum Wsparcia. Sprawa dotyczy Lublina oraz innych miast na Lubelszczyźnie.

Darowizna na budowę Narodowego Centrum Wsparcia

Proceder wyłudzania darowizn na rzecz Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie funkcjonuje od kilku lat. Polski Związek Głuchych ostrzega przed oszustami, których znowu można spotkać na polskich ulicach. Najczęściej oszuści stoją przed budynkami obiektów handlowych oraz miejscach uczęszczanych przez ludzi np. deptaki.

„Polski Związek Głuchych po raz kolejny uprzedza o działalności oszustów na terenie całego województwa, którzy podszywają się pod osoby głuche lub pracowników/wolontariuszy naszego stowarzyszenia i wyłudzają darowizny na rzecz naszej organizacji. Takie osoby podają się za przedstawicieli Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie, które w istocie nie istnieje!” – ostrzega Polski Związek Głuchych.

„Zarząd PZG oświadcza, że nie prowadzi żadnej akcji (zbiórki pieniędzy), ani w żadnym z miast na terenie całego województwa, gdzie działają jednostki terenowe PZG. Wszelka działalność osób prywatnych polegająca na zbieraniu podpisów pod listami, zbieraniu danych osobowych oraz pieniędzy jest oszustwem i próbą wyłudzenia mienia. Czyny te podlegają karze i są określone przez kodeks karny (artykuł 268)” – oświadcza PZG.

Oszustów można spotkać również na terenie Lublina. Przypomnijmy, że w 2018 r. lubelscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 24-letniego obywatela Rumunii, który zbierał darowizny na nieistniejące Stowarzyszenie Regionalne Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie. Szczegóły: Udawał głuchoniemego, zbierał pieniądze na nieistniejące stowarzyszenie. Policjanci zatrzymali oszusta

Każdy przypadek próby wyłudzenia danych i pieniędzy należy bezpośrednio zgłosić na policję pod nr tel. 112.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.