Udawał głuchoniemego, zbierał pieniądze na nieistniejące stowarzyszenie. Policjanci zatrzymali oszusta

pieniądze
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Młody człowiek – rzekomo głuchoniemy – zaczepiał przechodniów i domagał się datków. Gdy jedna z ofiar zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa wezwała policję. Mężczyzna został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w sobotę w centrum Lublina. Dyżurny miejskiej policji otrzymał telefon od młodej kobiety, która twierdziła, że padła ofiarą oszusta. Podszedł do niej młody mężczyzna, który trzymał w ręki tabliczkę z nazwą stowarzyszenia działającego na rzecz głuchoniemych dzieci w Europie.

Sam udając głuchoniemego gestami prosił o datek. Dla uwiarygodnienia swoich intencji pokazał też spisaną listę darczyńców z przekazanymi kwotami. Młoda kobieta początkowo uwierzyła wolontariuszowi i przekazała 20 zł, jednak po chwili zorientowała się, że ma do czynienia z naciągaczem i uniemożliwiła mu opuszczenie lokalu.

Na miejsce przyjechali policyjni, którzy zatrzymali wskazanego przez zgłaszającą 24-letniego obywatela Rumunii. Policjanci zabezpieczyli przy nim listę, którą prowadził oraz tabliczkę z nazwą rzekomego stowarzyszenia. Jak się okazało, taka organizacja nie istnieje. Mundurowi znaleźli przy 24-latku również ścieralny długopis.

Dzisiaj policjanci z I komisariatu wykonują z 24-latkiem czynności procesowe. Policjanci dotarli też do innej mieszkanki naszego województwa, która również przekazała mężczyźnie pieniądze. Rzekomo głuchoniemy fałszywy wolontariusz usłyszy zarzuty oszustwa, za które kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna prawdopodobnie jest również tym samym „głuchoniemym”, który 24 listopada zbierał darowizny w galerii Tarasy Zamkowe. O tym pisaliśmy tutaj – Uwaga na „głuchoniemego” oszusta. Zbiera podpisy i darowizny

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.