Lublin: Uwaga na „głuchoniemego” oszusta. Zbiera podpisy i darowizny

pieniądze gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Mężczyzna podchodzi do osób i udaje głuchoniemego. W ten sposób zbiera podpisy i darowizny na Stowarzyszenie Głuchych. Uwaga, to oszustwo!

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 listopada na terenie centrum handlowego Tarasy Zamkowe w Lublinie. Do naszej redakcji napisała czytelniczka Agata, która spotkała się z metodą wyłudzania pieniędzy przez oszusta podającego się za głuchoniemego.

W Tarasach Zamkowych chodzi młody, ciemnoskóry mężczyzna (Pakistańczyk lub Hindus), wiek ok. 25 lat. Udaje głuchego i zbiera podpisy na jakieś Stowarzyszenie Głuchych. Na kartce którą daje należy wpisać imię, nazwisko, miasto, kod pocztowy i w ostatniej rubryce wielkość darowizny. UWAGA! Do zapisania tego daje długopis ścieralny. Ponad połowa kartki jest wypełniona i kwoty jakie ludzie rzekomo darują to od 40-100 zł. Głupia zaczęłam wpisywać po kolei, myśląc, że chodzi tylko o podpis i na końcu jak zobaczyłam te datki to dałam mu 10 zł. Spotkałam go za jakieś 15 min znowu i mojego podpisu już nie było. Inteligent wyciera wszystko i siano idzie do kieszeni. Gdy zaczęłam do niego mówić, uciekł” – relacjonuje zdarzenie czytelniczka Agata.

W Internecie można dużo poczytać o podobnych działaniach oszustów w innych miastach. Za każdym razem są to osoby o ciemnej karnacji, udające osoby głuchonieme. Policjanci radzą w takich przypadkach zadzwonić na numer alarmowy, wtedy przyjedzie patrol i zgarnie oszustów.

//Aktualizacja

Czytaj więcej: Udawał głuchoniemego, zbierał pieniądze na nieistniejące stowarzyszenie. Policjanci zatrzymali oszusta

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.