Uwaga na oszustów! Naciągają na wymianę piecyków gazowych

Uwaga na oszustów! Naciągają na wymianę piecyków gazowych
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Podszywają się za specjalistów od instalacji gazowych, sprawdzają rzekomo piecyki gazowe i kotły, a później oferują wymianę na nowy. Po transakcji okazuje się, że klienci tracą spore pieniądze.

Mechanizm oszustów jest prosty. Na większości lubelskich osiedli rozwiesili karteczki, w których informują o zapisach na „kompleksowe czyszczenie piecyków gazowych oraz wymiane na nowe”. Rzekoma firma powołuje się na zwiększającą się liczbę awarii urządzeń gazowych i zatruć tlenkiem węgla.

Grupą docelową oszustów są osoby starsze. Do takiej osoby przychodzi „pracownik” firmy i podczas przeglądu gazowego piecyka informuje właściciela mieszkania, że konieczna jest wymiana pieca, bo stary jest już uszkodzony i niebezpieczny. Akurat taką ofertę świdczy owa firma.

Klientowi oferta wydaje się bardzo atrakcyjna. Podpisuje umowę, bo widzi firmę niby profesjonalną, która założy mu ten piec i będzie go później obsługiwać… W efekcie taka osoba traci mnóstwo pieniędzy.

Oszuści w Lublinie

Identyczny mechanizm oszustwa jest w Lublinie. O tym fakcie powiadomiła nas jedna z czytelniczek. – „Wczoraj pod drzwiami mieszkania przy ul. Ogródkowej znalazłam zawiadomienie o zapisach lokatorów na czyszczenie piecyków gazowych oraz wymianie na nowe. Zadzwoniłam do spółdzielni i uzyskałam informację, że to spółdzielnia wykonuje takie kontrole i żeby nie dać się nabrać.” – napisała.

Naciągacze zazwyczaj wybierają osiedla, na których mieszka sporo osób starszych, i w których łatwo wzbudzić zaufanie. W razie wątpliwości, warto skontaktować się z administracją i niczego nie podpisywać.

Informacje rozwieszana po lubelskich osiedlach | fot. nadesłane

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.