Uwaga na oblodzenie! Ostrzeżenie pogodowe dla części woj. lubelskiego

Uwaga na oblodzenie! Ostrzeżenie pogodowe dla części woj. lubelskiego
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Uwaga na oblodzone drogi! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed oblodzeniem dla zachodniej części województwa lubelskiego.

Oblodzenie w województwie lubelskim

Ostrzeżenia pierwszego i najniższego stopnia przed oblodzeniem wydano dla powiatów: biłgorajski, janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łukowski, opolski, puławski i rycki.

IMGW prognozuje tam zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, które będzie powodowało ich oblodzenie.

Temperatura minimalna przy gruncie na północnym wschodzie kraju może sięgać -8 st. C, a na południu i południowym wschodzie -16 st. C.

„Miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C. Temperatura minimalna przy gruncie od -7°C do -5°C” – mówi Ilona Bazyluk z IMGW.

Ostrzeżenie o oblodzeniu obowiązuje od czwartku od godz. 18 do piątku do godz. 9.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.