Uwaga na nieodebrane połączenia z Wyspy Wniebowstąpienia. Nie oddzwaniaj!

Nieodebrane połączenie z numer z Wyspa Wniebowstąpienia | fot. czytelniczka Beata

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze, wykonując połączenia z numerów zarejestrowanych na Wyspie Wniebowstąpienia. Po krótkim sygnale rozłączają się, licząc na to, że oddzwonimy.

Wyspa Wniebowstąpienia to terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii pośrodku Oceanu Atlantyckiego. Mieszka tu zaledwie 880 osób. Mało prawdopodobne jest więc, że ktoś zadzwoni do nas właśnie stąd.

Tymczasem od kilku dni telefony właśnie z tego zakątka świata dostaje wielu mieszkańców województwa lubelskiego. Jest to krótkie połączenie, więc jeśli nie mamy w tym czasie telefonu w ręku to nawet nie zdążymy zareagować, bo sygnał jest bardzo krótki. Uważaj! Nie należy oddzwaniać na taki numer.

„Metoda oszukiwania abonentów polega na wykorzystywaniu ich skłonności do oddzwaniania na nieodebrane połączenia. Tzw. „głuche telefony” pojawiają się najczęściej w godzinach wieczornych lub nocnych i trwają bardzo krótko. Oszuści liczą na to, że użytkownik danego numeru oddzwoni z samego rana, generując wysoką opłatę” – czytamy na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Jeżeli jednak ktoś oddzwoni na taki numer, po chwili użytkownik może usłyszeć sygnał rozłączenia. Warto pamiętać, że dopóki samemu nie naciśnie się symbolu czerwonej słuchawki, połączenie jest kontynuowane, a operator naliczy wysokie opłaty.

Oddzwaniaj z głową!Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.