Uwaga na łosie w okolicy lotniska w Świdniku

Dwa łosie spacerujące przy lotnisku w Świdniku
Dwa łosie spacerujące przy lotnisku w Świdniku | fot. czytelniczka Katarzyna

Jedna z czytelniczek ostrzega przed dwoma łosiami spacerującymi w okolicy lotniska w Świdniku. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy.

Łosie przy lotnisku w Świdniku

„Dwa łosie spacerują sobie przy lotnisku od strony Janowic. Uważajmy na te łagodne olbrzymy, proszę” – pisze czytelniczka Katarzyna i przesyła zdjęcie przedstawiające dzikie zwierzęta.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, aby zminimalizować ryzyko związane z kolizją z tymi zwierzętami. Oto ważne wskazówki:

Zredukuj prędkość: Obniż prędkość jazdy, zwłaszcza w obszarach, gdzie istnieje ryzyko spotkania z łosiem. Wolniejsza jazda zwiększa szanse na zauważenie zwierzęcia i umożliwia skuteczniejsze zareagowanie w przypadku nagłego pojawienia się.

Nie oślepiaj łosia światłami: Jeśli zauważysz łosia na drodze, nie używaj długich świateł, które mogą go oślepiać. Używaj świateł mijania, aby nie zdezorientować zwierzęcia.

Zachowaj czujność: Bądź czujny i zwracaj uwagę na znaki ostrzegawcze.

Pamiętaj, że łosie mogą niespodziewanie pojawić się na drodze, zwłaszcza w okolicach leśnych i wodnych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.