Uwaga na gołoledź i spadek temperatury! Będzie bardzo ślisko

IMG 20161205 103916
cof

Nad Polskę nadciągnęło powietrze pochodzenia arktycznego, które sprawi, że zalegająca na drogach i chodnikach woda po weekendowych opadach zacznie zamarzać i zmieniać się w pokrywę lodową. Będzie bardzo ślisko.

Nad Polską wędruje niewielki niż, który nie tylko powoduje gwałtowne wahania ciśnienia i pogarsza nasze samopoczucie, lecz również niebawem ściągnie do nas mroźne powietrze znad Arktyki.

To oznacza, że zgromadzoną na drogach i chodnikach deszczówkę po weekendowych opadach zacznie ścinać lód. A w ostatnim czasie padało solidnie.

Temperatura w dzień spadnie do 3 stopni poniżej zera. Drogi i chodniki będą śliskie i nie trudno będzie o wypadek. Dlatego zachowajmy zdwojoną ostrożność. Warstwa lodu, która pokryje drogi może być niewidoczna w ciemnych miejscach, wystarczy tylko nadmierna prędkość, aby stracić panowanie nad pojazdem i doprowadzić do tragedii.

Prognoza: twojapogoda.pl

Jaka pogoda czeka nas w kolejnych dniach? Czy wróci zima? Tego dowiemy się już w wieczornym komunikacie!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.