Uwaga na burze z gradem w poniedziałek 21 sierpnia. Jest ostrzeżenie IMGW

Chmury burzowe nad Lublinem
Chmury burzowe nad Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami w Lublinie. W poniedziałek 21 sierpnia zagrzmieć może między godziną 12.00 a 20.00. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Pogoda na dziś – poniedziałek, 21 sierpnia

W poniedziałek (21.08) zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

Burze występować będą w pasie od Kotliny Kłodzkiej przez Górny Śląsk, Małopolskę, po Lubelszczyznę, w strefie frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z północnego zachodu na południowy wschód, a pod koniec dnia przyjmie położenie równoleżnikowe od Podbeskidzia po Podkarpacie.

Ostrzeżenie dla Lublina pierwszego stopnia o burzach z gradem wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenie jest ważne w poniedziałek, 21 sierpnia, od godz. 12 do godz. 20.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 25 do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 procent.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.