Uwaga na burze i silny wiatr! Nawałnica ponownie nadciąga nad Lubelszczyznę

Burza nad Lublinem | fot. Ralph Meyer

Synoptycy ostrzegają przed burzami z ulewnym deszczem, gradem i wichurami na Lubelszczyźnie! Burze mogą wystąpić tej nocy – od godziny 2.00 w nocy do 10.00 rano w poniedziałek.

W nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w poniedziałek znad Małopolski w kierunku Polski wschodniej będzie wędrować ośrodek niskiego ciśnienia, a to oznacza, że sytuacja będzie bardzo podobna do tej z minionego piątku, gdzie w całym naszym regionie nawałnica wyrządziła wiele szkód.

Czytaj więcej: Lublin po burzy: powalone drzewa, pozgniatane samochody, brak prądu i zablokowane lubelskie ulice

Dojdzie do ścierania się zróżnicowanych mas powietrza, chłodnej z zachodu i gorącej ze wschodu. Na ich styku będą się rozwijać potężne chmury burzowe, które mogą przynosić ulewne deszcze, gradobicia i porywisty wiatr, a miejscami nawet trąby powietrzne.

Nie dość, że będzie burzowo, to jeszcze gorąco, parno i duszno. Na Lubelszczyźnie termometry tuż przed burzami wskażą nawet 30 stopni w cieniu. Im dalej na zachód, tym będzie chłodnej. Dlaczego?

Przyczyną będzie przeważające zachmurzenie i ciągłe, obfite opady deszczu, które utrzymywać się będą przez większą część dnia. Stąd też temperatura odczuwalna będzie tam wynosić zaledwie 15 stopni, co o tej porze roku możemy odczuwać jako nietypowy chłód.

Nad częścią kraju będą przechodzić burze, które mogą być gwałtowne i powodować szkody materialne, jednocześnie stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia.

Opracowanie prognozy: twojapogoda.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.