Uwaga! Kręcą film i Al. Racławickie w Lublinie będą zamknięte. Duże utrudnienia w ruchu dla kierowców i pieszych

Filmowcy na placu Teatralnym przed CSK
Filmowcy na placu Teatralnym przed CSK | fot. Dominikk Wąsik

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie informuje, że w związku z organizowanym planem zdjęciowym do zagranicznego filmu sci-fi po południu odcinek Al. Racławickich zostanie wyłączony z ruchu. Utrudnienia dotyczą zarówno kierowców, jak i pieszych.

W Lublinie kręcą film sci-fi

Lublin jest miejscem akcji nowego zagranicznego filmu sci-fi. Filmowców już od kilku dni można spotkać w okolicy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W związku z organizowanym planem zdjęciowym sam budynek CSK jest zamknięty do zwiedzających do 6 kwietnia. Pracownicy CSK, interesanci, goście oraz uczestnicy wydarzeń organizowanych w przestrzeni CSK muszą korzystać z bocznego wejścia od strony Radziszewskiego, przy restauracji Vinna.

Do 5 kwietnia występują też utrudnienia na pobliskich ulicach. Ulica Grottgera została zamknięta na całym odcinku (możliwy jest tylko dojazd do CSK i Urzędu Marszałkowskiego). Na ul. Radziszewskiego zamknięto jeden pas ruchu od skrzyżowania z ul. Uniwersytecką do pl. Teatralnego. Natomiast przy ul. Obrońców Pokoju zamknięto dwa parkingi na wysokości budynku Sądu Apelacyjnego i Lublin Plaza. Utrudnienia występują też na pl. Zamkowy, gdzie wyłączono z ruchu i parkowania środkową część placu.

Plac Teatralny przy CSK zajęty przez filmowców
Plac Teatralny przy CSK zajęty przez filmowców | fot. Dominik Wąsik

Duże utrudnienia na Al. Racławickich

Filmowcy dzisiejszego popołudnia zajmą również odcinek Al. Racławickich, od skrzyżowania z ul. Łopacińskiego do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu od czwartku od godz. 18:00 do piątku do godz. 06:00. Objazd dla kierowców zostanie poprowadzony ulicami Łopacińskiego, Skłodowskiej-Curie i Lipową. Zamknięcie nie dotyczy komunikacji zbiorowej.

Piesi poruszający się północnym chodnikiem, po stronie Ogrodu Saskiego, na tym odcinku zostaną skierowani na równoległe przejścia alejką Ogrodu Saskiego. Natomiast osoby poruszające się południowym chodnikiem, po stronie Centrum Spotkania Kultur, zostaną skierowane w ulicę Skłodowskiej-Curie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.