Uwaga kierowcy: Zmiana terminu na zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu

Wydział komunikacji Lublin ul. Czechowska 19a
Wydział komunikacji Lublin ul. Czechowska 19a | fot. Google Street View

Zbycie i nabycie pojazdu wymaga zgłoszenia do właściwego wydziału komunikacji w ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy kupna-sprzedaży lub darowizny. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować nałożeniem kary pieniężnej w wysokości od 200 do 1000 złotych. Zachowajmy rozwagę i terminowość przy dokonywaniu tego zgłoszenia, aby uniknąć konsekwencji prawnych.

Nowy termin na zgłoszenie

Właściciele aut ponownie będą mieli 30 dni na zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz na rejestrację pojazdu sprowadzonego z zagranicy. Nowy termin na dokonanie zgłoszenia będzie obowiązywał od 1 lipca. Zmiany wchodzą w życie, w związku z odwołaniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

Mieszkańcy Lublina zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu mogą dokonać w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Lublin (ul. Czechowska 19A):

  • w poniedziałki w godz. 9.15-16.30,
  • w pozostałe dni tygodnia – wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 7.45-14.30.

Internetowa rezerwacja wizyt w Wydziale Komunikacji

Przypominamy, że można skorzystać z internetowej rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji na stronie rezerwacja.lublin.eu. Kolejne terminy dostępne są z 5-dniowym wyprzedzeniem.

Zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu można dokonać także elektronicznie przy pomocy profilu zaufanego na stronach www.gov.pl w zakładce „Usługi dla obywatela” oraz www.esp.pwpw.pl.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.