Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Diamentowej i ul. Spadochroniarzy

zmiana organizacji ruchu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kierowcy, uważajcie na znaki na ul. Diamentowej i ul. Spadochroniarzy. Od poniedziałku zmieni się na nich organizacja ruchu.

Zmiany w organizacji ruchu będą związane z inwestycjami realizowanymi przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz jednego z deweloperów. Wykonawcy obu inwestorów deklarują wprowadzenie poniższych zmian od najbliższego poniedziałku (24 czerwca).

Zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Diamentowej będą dotyczyły odcinka pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Wrotkowską a skrzyżowaniem z ul. Medalionów” – mówi Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

W pierwszym etapie prac wyłączone z ruchu zostaną: lewy skrajny pas ruchu ul. Diamentowej w kierunku ul. Wrotkowskiej oraz lewy skrajny i środkowy ul. Diamentowej w kierunku ul. Romera. W kolejnym etapie wyłączone z ruchu będą prawe skrajne pasy ruchu obu jezdni.

Wykonawca zapowiada, że prace potrwają około 5 dni, a następnie odtwarzana będzie nawierzchnia jezdni” – wyjaśnia Kieliszek.

W drugim przypadku chodzi o włączenie drogi obsługującej budowane osiedle mieszkaniowe do ul. Spadochroniarzy oraz przebudowę samej ul. Spadochroniarzy wraz z uzbrojeniem podziemnym na odcinku ok. 130 m od rejonu hotelu do ul. Pagi.

Prace mają potrwać do końca wakacji, a w tym czasie ul. Spadochroniarzy, na opisywanym odcinku, będzie wyłączona z ruchu. Najbliższe połączenia między ul. Głęboką a Al. Racławickimi to ul. Sowińskiego i al. Kraśnicka, stąd właśnie te drogi sugerowane są jako objazd w na czas realizacji prac” – dodaje Kieliszek.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.