Uwaga kierowcy! Pierwsze utrudnienia na skrzyżowaniu Ducha-Sikorskiego

IMAG3464 min
To dopiero początek utrudnień | fot. Dominik Wąsik

Zakończyła się już wycinka drzew potrzebna do rozpoczęcia prac przy przebudowie skrzyżowania al. Sikorskiego, Solidarności i ul. gen. Ducha. Od poniedziałku kierowcy muszą przygotować się do pierwszych utrudnień w ruchu.

Trwa przebudowa skrzyżowania al. Sikorskiego, al. Solidarności i ul. gen. Ducha. Z końcem tygodnia wykonane zostały wzmocnienie podłoża w miejscu, gdzie pojawią się przewiązki ruchu i łącznik ul. Kosmowskiej z jezdnią południową al. Solidarności. Rozebrany został także pas rozdziału al. Sikorskiego tuż przed samym skrzyżowaniem.

Od poniedziałku utrudnienia

Pierwsze utrudnienia wystąpią w momencie wykonywania nawierzchni tymczasowego pasa ruchu i łącznika. Zostały one zaplanowane w pasie rozdziału al. Solidarności: na wysokości ul. Rogowskiego (jadąc od centrum) i w rejonie dawnej zatoki przystankowej w rejonie ul. Jagiellońskiej (jadąc od Warszawy).

W związku z tym, w miejscu prowadzonych robót obie jezdnie al. Solidarności zostaną zawężone o jeden pas ruchu, a kierowcy będą jeździli od strony siedziby LPEC.

Projekt tymczasowej organizacji ruchu zostanie wprowadzony jeszcze w marcu, a zakłada on pełne zamknięcie: ul. Generała Ducha (nie będzie dotyczyć tylko komunikacji miejskiej), ul. Północnej i północnej jezdni al. Solidarności na całym zakresie objętym przebudową.

To dopiero początek

Jednak to dopiero początek sporego zamieszania w rejonie przebudowanego skrzyżowania. Budowa murów oporowych i nasypów przyszłych estakad, przygotowywanie placu pod podpory obiektów, wzmacnianie podłoża pod jezdnię północną al. Solidarności i przebudowa w zakresie nowego przebiegu ul. Generała Ducha i ul. Północnej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.