Uwaga kierowcy! Od wtorku zmiany na skrzyżowaniu Diamentowej z Krochmalną

IMG 20181026 081711
Zmienią organizację ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania | fot. Dominik Wąsik

Od wtorku zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową. Ruch częściowo wróci na ul. Krochmalną.

W najbliższy wtorek (11 grudnia) wprowadzone zostaną zmiany w tymczasowej organizacji ruchu funkcjonującej na przebudowie skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową.

„Wykonawca zadania osiągnął postęp prac umożliwiający udostępnienie dla ruchu południowo – zachodniej łącznicy ul. Krochmalnej, czyli jezdni biegnącej, od skrzyżowania z ul. Nadbystrzycką do ul. Diamentowej, po stronie boiska” – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Oznacza to, że ruch odbywał się będzie po obu jezdniach (tej po stronie LKJ oraz tej po stronie boiska) oraz obiema galeriami wiaduktu kolejowego. Będą to jezdnie jednokierunkowe, a na każdej do dyspozycji będą po dwa pasy ruchu.

„Pojazdy jadące z dzielnicy Czuby w kierunku Dworca Głównego PKP będą poruszały się dwupasową jezdnią po stronie boiska, zawracały na skrzyżowaniu z ul. Wrotkowską, a następnie wjeżdżały w przedłużenie ul. Ciepłej i dalej zgodnie z obowiązującym objazdem” – wyjaśnia Karol Kieliszek.

Pojazdy, które będą chciały skręcić z ul. Krochmalnej, jadąc od Dworca Głównego PKP, w ul. Diamentową będą musiały skręcić z przedłużenia ul. Ciepłej w prawo (w dwupasową jezdnię po stronie LKJ), w kierunku skrzyżowania ul. Jana Pawła II z ul. Nadbystrzycką, gdzie przed skrzyżowaniem (a za mostem na Bystrzycy) utrzymana będzie przewiązka, która umożliwi zawracanie w kierunku dzielnicy Wrotków.

Do czasu ukończenia prac umożliwiających dopuszczenie do ruchu starodroża ul. Krochmalnej (zamknięty odcinek na wysokości stacji paliw) utrzymane zostanie tymczasowe skrzyżowanie z przedłużeniem ul. Ciepłej oraz objazd ul. Betonową. Nie zmieniają się zasady korzystania z objazdu.

„Ul. Ciepła i ul. Betonowa będą w dalszym ciągu dostępne wyłącznie dla pojazdów o masie do 3,5t. Pozostaje także oddzielna droga dla pojazdów komunikacji miejskiej, czyli łącznik wytyczony tuż przy stacji paliw i dalej w śladzie ciągu pieszo-rowerowego i pasa zieleni” – dodaje Kieliszek.

Pozostałe pojazdy o masie powyżej 3,5t w dalszym ciągu będą kierowane w ul. Nabystrzycką i ul. Muzyczną.

Zmiana tras przejazdu linii komunikacyjnych

W związku z planowaną od dnia 11 grudnia zmianą organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową, nastąpią zmiany tras przejazdu linii komunikacyjnych nr: 1, 13, 45 i 161.

Nowe trasy przejazdu przedstawiono na poniższych schematach.

linia 1 1
linia 13 45 1
linia 161 1

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.