Uwaga kierowcy! Od jutra zamykają kolejną ulicę w centrum Lublina

Przebudowa ul. Lipowej w Lublinie | fot. Urząd Miasta Lublin

W ramach prowadzonej przebudowy Al. Racławickich, od jutra zamknięty zostanie wjazd w ul. Marii Skłodowskiej-Curie ze skrzyżowania ulic Lipowej i Okopowej.

W pierwszym etapie robót, na ul. Okopowej wyłączony zostanie pas lewoskrętu w ul. Lipową. Pojazdy zbliżające się do skrzyżowania ulic: Lipowa – Okopowa – Skłodowskiej, od strony ul. Okopowej, będą musiały wykonać manewr skrętu w lewo z pasa do jazdy na wprost. Na ul. Lipowej od strony ul. Ofiar Katynia wyłączony zostanie z ruchu pas lewoskrętu w ul. Skłodowskiej oraz część pasa do skrętu w prawo w ul. Okopową.

Takie rozwiązanie zapewni komunikacji miejskiej wykonanie manewru skrętu w prawo w ul. Okopową. Ponadto nastąpi wyłączenie z ruchu pasa do jazdy wprost na ul. Lipowej przed skrzyżowaniem z ul. Ofiar Katynia. Umożliwi to pojazdom poruszającym się ul. Ofiar Katynia i skręcającym w lewo w ul. Lipową włączenie się do ruchu na odcinku ul. Lipowej przed skrzyżowaniem z ul. Okopową.

W kolejnym etapie robót, organizacja ruchu zostanie utrzymana z etapu pierwszego, z tą różnicą, że pojazdy jadące ul. Okopową będą musiały objechać wygrodzoną strefę robót na skrzyżowaniu ulic: Lipowa – Okopowa – Skłodowskiej. Dla kierowców jadących docelowo na ul. Skłodowskiej-Curie zaprojektowano dojazd ulicami Ofiar Katynia i Uniwersytecką. Taka organizacja ruchu potrwa do 10 września.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak już tak wkopują rury, to było by Ciekawie gdyby tak tą metodą odkrywkową wkopali metro 🙂 …