Uwaga kierowcy! Kolejne utrudnienia na przebudowywanym skrzyżowaniu

IMG 20190304 133816
Rozebrany most na ul. Fabrycznej | fot. Dominik Wąsik

Kolejne utrudnienia na przebudowywanym skrzyżowaniu al. Unii Lubelskiej, Fabrycznej, Lubelskiego Lipca ’80 i Al. Zygmuntowskich. Drogowcy wyłączą z ruchu część skrzyżowania.

Od najbliższej soboty, 9 marca wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 oraz ul. Fabrycznej wprowadzi kolejny etap tymczasowej organizacja ruchu na realizowanym przez siebie zadaniu.

„Zmiany będą polegały na wyłączeniu zachodniej części skrzyżowania (ronda). Zatem zamknięte dla ruchu będą pasy ronda znajdujące się po stronie Al. Zygmuntowskich” – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza. Powodem zmian jest przystąpienie do rozbiórki istniejących konstrukcji oraz wzmacniania podłoża.

Kierowcy jadący od strony Zamku czy ul. Zamojskiej po al. Unii Lubelskiej za mostem na Bystrzycy przejadą przez pas rozdziału na sąsiednią jezdnię po stronie galerii handlowej, następnie przejadą przez skrzyżowanie mijając wyspę ronda mając ją po prawej stronie. Na jezdnię ul. Lubelskiego Lipca ’80 po stronie kompleksu Aqua Lublin wrócą przez pas rozdziału na wysokości zatoki przystankowej.

Ponadto, al. Unii Lubelskiej (jadąc od strony Zamku) na wysokości skrzyżowania z ul. Zamojską zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu, a na moście do jednego pasa ruchu. Podobnie wlot ul. Zamojskiej zostanie zwężony do dwóch pasów ruchu oraz wlot ul. Lubelskiego Lipca ’80 (jadąc od al. Piłsudskiego) do jednego pasa ruchu od wysokości łuku, gdzie włącza się ul. 1 Maja.

„Ruch pieszy pozostanie bez zmian. Zachowany zostanie dojazd do pawilonów handlowych przy ul. Fabrycznej oraz wlot ul. 1 Maja. Dojazd do parkingu podziemnego galerii handlowej dla pojazdów jadących od strony Zamku będzie możliwy przy wykorzystaniu przejazdu przez pas rozdziału” – dodaje Karol Kieliszek.

Przeczyta też: Po moście na ul. Fabrycznej nie ma już śladu. Przygotowują teren pod budowę nowego

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.