Po moście na ul. Fabrycznej nie ma już śladu. Przygotowują teren pod budowę nowego

IMG 20190225 075052
Rozbiórka mostu na ul. Fabrycznej | fot. Dominik Wąsik

Most na Czerniejówce przestał już istnieć. Obecnie trwa usuwanie gruzu. Gdy się zakończy rozpocznie się przygotowanie terenu i budowa nowej przeprawy.

Przypomnijmy, że z początkiem ferii zimowych w woj. lubelskim wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 zamknął dla ruchu całą ul. Fabryczną. Miało to związek z rozpoczęciem prac przy rozbiórce mostu na Czerniejówce i budowie nowej przeprawy nad rzeką.

Co słychać na placu budowy? – „Aktualnie realizowane są prace polegające na stabilizacji i wzmocnieniu podłoża pod nową konstrukcję Al. Zygmuntowskich, usuwane są kolizje teletechniczne, prowadzona jest rozbiórka mostu, modernizowana jest sieć kanalizacji deszczowej w ramach której posadowione zostały nowe urządzenia podczyszczające w rejonie rzeki, realizowana jest rozbiórka sieci trakcyjnej i oświetlenia” – wylicza Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Kilka dni po zamknięciu ul. Fabrycznej most nad Czerniejówką przestał istnieć. Do pracy przystąpił ciężki sprzęt, który zburzył całą konstrukcję mostu i sukcesywnie usuwa gruz, wywożąc go z terenu budowy.

„Budowa mostu rozpocznie się po usunięciu elementów pochodzących z rozbiórki. Jednym z pierwszych etapów budowy są realizowane właśnie roboty polegające na przygotowywaniu się do posadowienia pali wielko-średnicowych tzw. pali mostowych” – wyjaśnia Karol Kieliszek.

Prace mają zakończyć się do końca października tego roku.

IMG 20190225 075033
Rozbiórka mostu na ul. Fabrycznej | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.