Uwaga, dziś ostatnia szansa na zwolnienie ze składek ZUS – 30.06.2020

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Prowadzisz własną firmę, a jeszcze nie wystąpiłeś o zwolnienie z ZUS? Spiesz się, ponieważ dziś (30.06.2020) mija termin na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek za marzec, kwiecień i maj.

Jeszcze tylko dziś (30 czerwca) można złożyć wniosek o zwolnienie ze składek za marzec, kwiecień i maj do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Płatnicy, którzy mają obowiązek sami składać dokumenty rozliczeniowe, muszą je także przekazać do ZUS za marzec, kwiecień i maj. Czas na to mija również dziś. Bez dokumentów rozliczeniowych zwolnienie ze składek nie będzie możliwe.

Wnioski o umorzenie obecnie składa się tylko przez internet, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Login do portalu można otrzymać w placówce Zakładu. Do PUE można dostać się również, korzystając z podpisu elektronicznego, np. profilu zaufanego. Logowanie umożliwia też kilka serwisów bankowości elektronicznej.

Dotychczas z umorzenia składek skorzystało prawie 74,5 tys. przedsiębiorców w województwie lubelskim. ZUS zwolnił ich z należności na kwotę ponad 461 milionów złotych.

Zwolnienie ze składek to jedno z rozwiązań tzw. tarczy antykryzysowej dla firm, które powstały przed 1 kwietnia. Chodzi o przedsiębiorców, którzy płacą składki tylko za siebie i mają przychód do 15 681 zł lub dochód do 7 000 zł, spółdzielnie socjalne i płatników, którzy ubezpieczają do 49 osób.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.