Uwaga działkowcy z Lublina! Z ogródków działkowych zaczęły znikać… krany. Kto go rozpoznaje?

Mężczyzna zdemontował i ukradł kran z działki w ROD "Słonecznik"
Mężczyzna zdemontował i ukradł kran z działki w ROD "Słonecznik"

Działkowcy z ROD „Słonecznik” zgłosili nam, że w ostatnim czasie ktoś kradnie z ogródków działkowych… krany. Złodziej był tak pewny siebie, że podczas kradzieży nie zauważył, że jest nagrywany.

Kradzież kranów na ogródkach działkowych

Do zarejestrowanego zdarzenia doszło w poniedziałek (22.11) około godz. 11.30 na terenie ROD „Słonecznik” przy ul. Janowskiej w Lublinie. Z przekazanym nam informacji przez działkowców wynika, że tego dnia ten mężczyzna dokonał kradzieży kranów na wielu działkach.

„Sprawa została zgłoszona do VII Komisariatu przy ul. Wyżynnej w Lublinie i stąd też moja prośba, aby osoby posiadające działki na Słoneczniku sprawdziły, czy nie zostały także okradzione przez to mierne indywiduum, bo jego złodziejski „tour” objął prawdopodobnie wszystkie sektory tychże ogrodów, a pora roku nie sprzyja częstym wizytom działkowiczów w ich ogródkach, więc mogą nie podejrzewać, że padli ofiarą złodziejstwa” – pisze jedna z właścicielek ogródka działkowego.

„Wszyscy poszkodowani proszeni są o zgłoszenie tego faktu do VII Komisariatu oraz poinformowanie Zarządu Rod Słonecznik. Nie kryję faktu, że im więcej będzie zgłoszeń kradzieży, tym większa szansa, że panowie Policjanci zmobilizują się do konkretnych działań i sprawa znajdzie pozytywny finał w sądzie, a to *na dwóch nogach zostanie wysłane tam, skąd wychodzić nie powinien. Dodatkowo prośba do właścicieli i pracowników skupów złomu o zachowanie czujności, bo najprawdopodobniej wkrótce ktoś, a raczej coś zjawi się w takim miejscu, aby spieniężyć swoje łupy” – dodaje działkowiczka.

Aktualizacja: Działkowcy ujęli złodzieja, lecz ten zdołał się im wyrwać. W plecaku miał skradzione krany

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.