Uwaga! Będzie ślisko dziś w nocy – ostrzeżenie przed oblodzeniem

ślisko oblodzenie zima
Oblodzony chodnik | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed oblodzeniem dla części województwa lubelskiego. Drogi i chodniki będą śliskie.

Śliskie drogi i chodniki

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem będzie obowiązywać w środę 17 lutego od godz. 19.30 do czwartku 18 lutego do godz. 7.30. Dotyczy powiatów: biłgorajski, janowski, kraśnicki, lubelski, Lublin, opolski, puławski i rycki.

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków na terenach tych powiatów prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie około -7 st. C, a temperatura minimalna gruntu około -9 st. C.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -7°C, temperatura minimalna gruntu około -9°C” – mówi Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia – co to oznacza?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.