Uwaga! Będzie ślisko dziś w nocy. Do weekendu w regionie spadnie około 5 cm śniegu

Pługosolarka w czasie opadów śniegu
Pługosolarka w czasie opadów śniegu | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

W dzień deszcz, w nocy spadek temperatury

Po południu i wieczorem w województwie lubelskim zachmurzenie duże z postępującymi po południu od północy większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady deszczu, wieczorem na północy przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący, z kierunków zachodnich.

W nocy ze środy na czwartek (7/8.02) zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu, a początkowo także deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie. Wiatr w pierwszej połowie nocy umiarkowany i porywisty, później przeważnie słaby, zachodni.

W dzień w czwartek (8.02) zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Miejscami, głównie na południu regionu, słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

Prognozowany przyrost warstwy śniegu w Polsce – 9 lutego 2024 r., godz. 16:00

prognozowany przyrost warstwy śniegu 9 lutego 2024 r.

W nocy z czwartku na piątek (8/9.02) zachmurzenie duże, na północy regionu z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, które na południu regionu będą nad ranem przechodziły w deszcz ze śniegiem oraz przejściowo deszcz marznący powodujący gołoledź. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie. Wiatr na ogół słaby, wschodni i południowo-wschodni.

IMGW ostrzega

Synoptycy IMGW prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać od 02:00 do 08:00 w czwartek, 8 lutego. Wydano je dla całego obszaru województwa lubelskiego, w tym Lublina. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc., jest więc bardzo wysokie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.