Utrudnienia na Krochmalnej. Zamkną jedną jezdnię na pół roku

skrzyżowanie diamentowa krochmalna rondo blacharzy
Przebudowa skrzyżowania ul. Diamentowej z Krochmalną | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

Z końcem tygodnia drogowcy przystąpią do przebudowy „ronda blacharzy”, czyli skrzyżowania ulicy Krochmalnej z Diamentową. Zamkną jedną jezdnię, pojawi się tymczasowa sygnalizacja.

– Tymczasowa organizacja ruchu zakłada wyłączenie jednej z jezdni i zorganizowanie ruchu w obu kierunkach na sąsiedniej. Taka organizacja będzie obowiązywała przez 6 miesięcy – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Drogowcy zamkną jezdnię ul. Krochmalnej po stronie Lubelskiego Klubu Jeździeckiego. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią po stronie boiska piłkarskiego. Kierowcy jadący od strony skrzyżowania ul. Diamentowej z Wrotkowską, też przed wiaduktem kolejowym będą musieli zjechać „pod prąd”. Na swoją jezdnię powrócą dopiero za mostem na Bystrzycy, tuż przed rondem na skrzyżowaniu z Nadbystrzycką i Jana Pawła II.

Kierowcy jadący ul. Krochmalną od strony Areny Lublin i chcący skręcić w kierunku ul. Jana Pawła II będą musieli zastosować się do tymczasowej sygnalizacji świetlnej. Dla skręcających w lewo, w stronę Wrotkowa zostanie wydzielony lewoskręt.

Budowane skrzyżowanie ma być dwupoziomowe z estakadami. Pod estakadą powstanie rondo, podobne do tego z al. Solidarności, które będzie sterowane za pomocą sygnalizacji. Inwestycja ma potrwać do połowy kwietnia 2019 roku.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. JAN: Wykonawca jeszcze nie posiada konkretnego terminu. Jeśli będzie znany, na pewno powiadomimy o tym w kolejnym komunikacie.