Utrudnienia na trasie Lublin – Lubartów. W Ciecierzynie drogowcy wymieniają nawierzchnię

niemce ciecierzyn lublin korek
Korek na rasie Lublin - Niemce | fot. czytelnik Łukasz

Korek na krajowej „19” na odcinku Lublin – Niemce wywołały prace drogowe w miejscowości Ciecierzyn. Drogowcy naprawiają nawierzchnię i na czas prac wprowadzili ruch wahadłowy.

Robione są tzw. remonty cząstkowe. Wykonawca rozpoczął prace po porannym szczycie i ma je zakończyć przed szczytem popołudniowym. Prace są prowadzone na wysokości wysepek rozdzielających jezdnie w Ciecierzynie. W tej chwili ułożył w kilku miejscach masę bitumiczną i należy odczekać aż do jej związania, my móc ponownie puścić ruch” – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

W miejscu prowadzonych prac ruch odbywa się wahadłowo – jest sterowany ręcznie przez pracowników. W obydwu kierunkach kierowcy stoją w kilkukilometrowych korkach. Czas przejazdu to ok. 20-30 minut.

Jednak to nie oznacza końca komunikacyjnych kłopotów. W nocy z czwartku na piątek podobne prace będą prowadzone w Niemcach. A po świętach drogowcy ponownie wrócą do Ciecierzyna. Tym razem będzie tam naprawiana druga strona jezdni. Prace będą prowadzone pomiędzy porannym a popołudniowym szczytem komunikacyjnym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.