Utrudnienia na drodze S19 pod Lublinem. Drogowcy zerwali nawierzchnię w dwóch miejscach. Dlaczego?

Utrudnienia na drodze S19 pod Lublinem
Utrudnienia na drodze S19 pod Lublinem | fot. Dominik Wąsik

Od kilku dni kierowcy poruszający się odcinkiem drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Kraśnikiem muszą zmagać się z utrudnieniami. Ma to związek z pracami realizowanymi przez drogowców, którzy w dwóch miejscach zerwali nawierzchnię.

Utrudnienia na S19

Jak informuje lubelski oddział GDDKiA w trakcie odbiorów prac związanych z budową drogi ekspresowej S19 na odcinku od węzła Lublin Węglin do węzła Kraśnik Południe zakwestionował część kryteriów jakościowych nawierzchni jezdni.

Chodzi o dwa fragmenty jezdni: na wysokości m. Zemborzyce Tereszyńskie (kierunek Lublin) oraz w rejonie torów kolejowych na pograniczu m. Niedrzwica Duża i Strzeszkowice Duże (kierunek Kraśnik).

„W ramach zobowiązań odbiorowych, firma Aldesa realizuje zaległe prace poprawkowe na tych dwóch fragmentach S19. Roboty potrwają jeszcze przez kilka dni” – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

W związku z realizowanymi pracami drogowcy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu. Prace i utrudnienia w ruchu powinny zakończyć się na początku października.

Zobacz także: Nie zjesz i nie zatankujesz. Nie ma chętnych na MOP-y przy S12/S17 i S19. GDDKiA ogłasza kolejny przetarg i liczy na cud

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.