Uszkodzona atrakcja turystyczna w Lublinie w końcu doczekała się naprawy… Po prawie 9 miesiącach

Wymiana uszkodzonej szyby w oknie czasu na pl. Litewskim
Wymiana uszkodzonej szyby w oknie czasu na pl. Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Prawie 9 miesięcy zajęła realizacja wymiany uszkodzonej szyby w atrakcji turystycznej w centrum Lublina. Dziś na miejscu pojawiła się specjalistyczna firma, która do końca dnia ma wymienić popękaną szybę w oknie czasu.

Uszkodzona atrakcja doczekała się naprawy

Wracamy do sprawy uszkodzonej szyby w oknie czasu, które jest jedną z atrakcji turystycznych w ścisłym centrum Lublina. Przez przeszkolone okno można oglądać kolejne warstwy nawierzchni układanej przez wieki na Krakowskim Przedmieściu.

Przypomnijmy, że do uszkodzenia atrakcji doszło w grudniu 2022 r. Mimo zamontowanego tuż obok monitoringu miejskiego nie udało się ustalić kto i w jaki sposób uszkodził szybę, że ta popękała. Wiadomo, że analiza zapisów monitoringu wykluczyła wandalizm.

Zobacz także: Pękła szyba w „oknie czasu” na deptaku. Specjalne barierki miały uniemożliwić wejście na ekspozycję

Wartość szkody wstępnie oszacowano na ok. 50 tys. zł. Następnie urzędnicy przeprowadzili rozpoznanie cenowe wśród firm, które zajmują się realizacją podobnych zleceń. Po rozeznaniu wytypowano firmę, z którą następnie negocjowano cenę wykonania usługi wymiany stropu szklanego konstrukcyjnego z montażem.

Wymiana będzie kosztowała 45 tys. zł, a za realizację zadania odpowiada firma Lub-Glass. W czwartek (31.08) pracownicy firmy pojawili się na miejscu i przystąpili do wymiany szyby. Prace mają zakończyć się jeszcze tego samego dnia.

Wymiana szyby w oknie czasu
Wymiana szyby w oknie czasu | fot. Dominik Wąsik

Kto za to zapłaci?

„Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przekazane do ubezpieczyciela, łącznie z kosztorysem prac. Obecnie czekamy na jego decyzję o wypłacie odszkodowania” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zobacz również: Trzy szyby już wypolerowane, teraz przyszedł czas na wymianę pękniętej. Wiemy, ile będzie to kosztowało

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.