Usunięto awarię sieci ciepłowniczej przy ul. Weteranów. LPEC wyjaśnia opóźnienie

ogrzewanie grzejnik kaloryfer
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wieczorem usunięto awarię sieci ciepłowniczej na ul. Weteranów. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wyjaśnia długą przerwę w dostawie ciepłej wody i ogrzewania.

 

Awaria sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Weteranów została usunięta 25.01.2017 ok. północy. Dostawa ciepła do budynków została wznowiona ok. godziny 1:30. Awaria spowodowana była miejscowym uszkodzeniem sieci ciepłowniczej.

 

– Z naszej strony dołożyliśmy wszelkich starań, aby awarię usunąć możliwie jak najszybciej. Przeciek został szybko zlokalizowany, a służby eksploatacyjne Spółki przystąpiły niezwłocznie do jego usunięcia. W tym celu pracownicy LPEC musieli odkopać uszkodzoną rurę, a następnie wymienić uszkodzony odcinek – wyjaśnia Teresa Stępniak-Romanek z LPEC.

 

W związku z przeprowadzonymi pracami konieczne było wyłączenie zasilania w ciepło do 60 budynków w rejonie wystąpienia awarii.

 

– Zapewniamy Państwa, że w naszej codziennej pracy dokładamy wszelkich starań, aby zapobiegać podobnym sytuacjom, a w razie ich zaistnienia, minimalizować ich odczuwalne dla mieszkańców skutki – dodaje Stępniak-Romanek.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.