Ustawili makietę Lublina w pobliżu postoju taksówek. Po kilku tygodniach urzędnicy zmienili zdanie

Makieta z brązu na pl. Łokietka
Makieta z brązu na pl. Łokietka | fot. LubLublin

Ustawiona niedawno historyczna makieta Lublina w pobliżu postoju taksówek na pl. Łokietka przed kilkoma dniami została przesunięta. Przeszkadzała taksówkarzom, utrudniając przejazd kierowcom.

Makieta uległa taksówkarzom

W połowie listopada na pl. Łokietka od strony ul. Królewskiej ustawiono wykonaną z brązu makietę przedstawiającą przestrzenny model historycznego Lublina z przełomu XVI i XVII w. Koszt jej wykonania to wyniósł blisko 140 tys. zł.

Zobacz także: Historyczny Lublin na makiecie z brązu. Nowa atrakcja za prawie 140 tys. zł

Już pierwszego dnia okazało się, że lokalizacja makiety nie przypasowała taksówkarzom. Urzędnicy zdecydowali się na ustawienie lokalizacji w pobliżu postoju taksówek na pl. Łokietka. Dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, gdzie taksówkarze manewrowali między oglądającymi miniaturę mieszkańcami i turystami.

Po trzech tygodniach urzędnicy zdecydowali się na przesunięcie makiety.

„Aby ułatwić do niej dostęp mieszkańcom i turystom oraz upłynnić ruch na postoju taksówek, lokalizacja makiety została skorygowana. Obecnie stoi kilka metrów dalej w kierunku ulicy Koziej” – mówi Izolda Boguta z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.