Historyczny Lublin na makiecie z brązu. Nowa atrakcja za prawie 140 tys. zł

makieta z brązu lublin krzysztof żuk
Makieta z brązu stanęła przed lubelskim ratuszem | fot. Miasto Lublin

Rekonstrukcja historyczna zabudowy miejskiej wraz z fortyfikacjami jest najnowszą atrakcją turystyczną Lublina. Została wykonana w formie makiety z brązu.

Makieta historycznego Lublina

Makieta wykonana z brązu w skali 1:500 jest przestrzennym modelem historycznego Lublina z przełomu XVI i XVII w. Wykonawcą makiety jest firma Art Rossignol Kamil Słowik. Koszt jej wykonania to 138 780 zł brutto.

Makieta została ulokowana na cokole kamiennym na placu Łokietka od strony ul. Królewskiej, co pozwala porównać widok obecny z rekonstrukcją historyczną.

„Została dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz zawiera opisy w języku polskim, angielskim, niemieckim, ukraińskim i alfabecie Braille’a” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Makieta historycznego Lublina
Makieta historycznego Lublina | fot. Miasto Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.