Urzędnicy odbierają wolne za Święto Trzech Króli. Tego dnia nic nie załatwisz w Urzędzie Miasta i ZTM-ie

Urząd Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2
Urząd Miasta Lublin przy ul. Spokojnej 2 | fot. Dominik Wąsik

Pracownicy Urzędu Miasta i Zarządu Transportu Miejskiego w poniedziałek, 8 stycznia, nie przyjdą do pracy. Tego dnia będą odbierać dzień wolny za Święto Trzech Króli. Jakich spraw nie załatwią petenci?

Planując wizytę w urzędzie, lepiej wybrać inny dzień niż 8 stycznia

W 2024 roku Święto Trzech Króli obchodzone 6 stycznia przypada w sobotę. Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę, powinien być udzielony w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym przypada to święto.

Z uwagi na to, że w Urzędzie Miasta Lublin przyjęto jednomiesięczny okres rozliczeniowy, dodatkowy dzień wolny za 6 stycznia zostanie udzielony w styczniu. W związku z tym pracownicy Urzędu Miasta odbiorą wolne za 6 stycznia w poniedziałek, 8 stycznia.

Tego dnia pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego będą pełnili dyżur wyłącznie w celu rejestracji bieżących zgonów. Dyżur w celu rejestracji bieżących zgonów będzie pełniony w Urzędzie Stanu Cywilnego (II piętro, pokój 289) przy ul. Spokojnej 2 w godz. 08:00-15:00.

ZTM też ma wolne 8 stycznia

Dzień wolny za Święto Trzech Króli w poniedziałek 8 stycznia odbiorą też pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Oznacza to że Punkty Sprzedaży Biletów przy ul. Zielonej 5 i ul. Nałęczowskiej 14 oraz Biuro Obsługi Klienta nie będą prowadzić w tym dniu obsługi pasażerów.

Zobacz także: ZTM likwiduje punkt sprzedaży biletów przy ul. Zielonej. Zostanie przeniesiony do budynku Dworca Lublin

Jak pracują inne urzędy w Lublinie?

W przypadku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego tam praca 8 stycznia będzie odbywała się normalnie. Pracownicy tych instytucji odebrali już wolne za 6 stycznia. Przedłużyli sobie oni Nowy Rok, biorąc dzień wolny od pracy 2 stycznia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.