Urząd Miasta Lublin w związku ze Świętem Trzech Króli nieczynny. Tego dnia nic nie załatwisz

Urząd Miasta Lublin
Urząd Miasta Lublin - Nowa siedziba | fot. Miasto Lublin

Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę, powinien być udzielony w tym samym okresie rozliczeniowym, w którym przypada to święto. W Urzędzie Miasta Lublin przyjęto jednomiesięczny okres rozliczeniowy, więc urzędnicy odbiorą sobie jeden dzień wolny w styczniu.

Tego dnia nic nie załatwisz. Urzędnicy mają wolne

W roku 2024, Święto Trzech Króli, przypada 6 stycznia w sobotę. Zgodnie z zasadami Kodeksu pracy, dodatkowy dzień wolny za święto przypadające w sobotę powinien być udzielony w tym samym okresie rozliczeniowym, co samo święto.

Panorama na Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie
Panorama na Stare Miasto i Śródmieście w Lublinie | fot. UM Lublin

Jako, że w Urzędzie Miasta Lublin obowiązuje miesięczny okres rozliczeniowy, dlatego dodatkowy dzień wolny za 6 stycznia zostanie udzielony w styczniu. Dokładnie 8 stycznia. W związku z tym, zgodnie z Zarządzeniem z dnia 7 listopada 2023 r., 8 stycznia będzie dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności. – możemy przeczytać w otrzymanym komunikacie

Dyżur w celu rejestracji bieżących zgonów będzie pełniony 8 stycznia 2024 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego (II piętro, pokój 289) przy ul. Spokojnej 2, w godz. od 8.00 do 15.00.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.