Urodziła dziecko w domu i włożyła do torby. Chłopiec nie przeżył, rodzina nie wiedziała o ciąży 27-latki

karetka ambulans 999
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci noworodka, którego zwłoki ujawniono zawinięte w lniane torby w pokoju 27-latki. Kobieta wcześniej trafiła do szpitala w ciężkim stanie.

Urodziła dziecko w domu

W sobotę (2.10) rano do szpitala w Krasnymstawie trafiła młoda kobieta. 27-latka była w ciężkim stanie, krwawiła z dróg rodnych. Kobietę zbadał ginekolog, który stwierdził, że w nocy odbył się poród. Kobieta zaprzeczała, by była w ciąży. Pod jej adres zamieszkania w gminie Izbica (powiat krasnostawski) wysłano patrol policji i zespół ratownictwa medycznego.

Gdy na miejsce dotarli policjanci, zostali powiadomieni przez członków rodziny 27-latki, że w jej pokoju ujawnili dziecko zawinięte w lniane torby na zakupy. Przybyły zespół ratownictwa medycznego podjął próbę reanimacji chłopca, lecz na pomoc było już za późno. Na miejscu były wykonywane czynności pod nadzorem prokuratora.

Zwłoki noworodka zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która odbyła się we wtorek (5.10) w zakładzie medycyny sądowej. Biegli nie stwierdzili w sposób jednoznaczny przyczyny śmierci dziecka. Śledczy zlecili dodatkowe badania, które mają wyjaśnić przyczynę zgonu chłopca.

Na ten moment śledczy nie mogą wykonywać czynności z udziałem 27-latki, ponieważ nie znają przyczyny zgonu noworodka. Zastępca Prokuratora Rejonowego w Zamościu Jarosław Rosołek poinformował nas, że rodzina kobiety nie widziała, że jest ona w ciąży – ukrywała ciążę przed domownikami.

Kobieta jest matką dwójki dzieci w wieku 7 lat i 9 miesięcy. Partner 27-latki przebywa obecnie za granicą, gdzie pracuje. W najbliższych dniach ma wrócić do Polski, gdzie ma zostać przesłuchany. Śledczy przesłuchują też inne osoby, które miały kontakt z kobietą w ostatnim czasie.

Śledczy dodają, że 27-latka i jej bliscy nie mieli wcześniej problemów z prawem.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.