Uprawiali marihuanę na posesji w jednej z gmin pod Lublinem. Zostali zatrzymani

68 172895
Uprawa marihuany na terenie gminy Niedrzwica Duża | fot. KMP Lublin

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30-lat. Na terenie jednej z posesji w gminie Niedrzwica Duża uprawiali marihuanę.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia na terenie jednej z posesji w gminie Niedrzwica Duża. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podejrzewali, że dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego prowadzą nielegalną uprawę konopi.

„W trakcie czynności na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30-lat. Na terenie posesji ujawnili 64 dorodne krzaki konopi. Zdążyły już wyrosnąć osiągając wysokość około 250 cm” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nielegalna uprawa została zabezpieczona, zaś mężczyźni zatrzymani. Obaj byli w przeszłości karani za posiadanie narkotyków. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 6200 zł.

W sobotę Sąd Rejonowy w Kraśniku na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za uprawę znacznych ilości konopi indyjskich grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

68 172896
Uprawa marihuany na terenie gminy Niedrzwica Duża | fot. KMP Lublin

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.