Upalnie i deszczowo – tak zapowiada się czwartek w Lublinie i regionie

burze
Pogoda na czwartek niestety nie będzie należeć do najbardziej sprzyjających – spodziewajcie się ulew, wichur, a nawet gradu.

Wichury, ulewy i gradobicia – tak może wyglądać dzisiejszy dzień w Lubelszczyźnie. Wiatr może wiać nawet z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.

Szczegółowa pogoda dla Lublina i regionu:

Burze z gradem

Ważność: od 2015-07-23 14:00:00 do 2015-07-24 00:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie około 40 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu.

Upał

Ważność: od 2015-07-22 12:00:00 do 2015-07-23 19:00:00
Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 29°C na północy województwa do 33°C na południu. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

PAMIĘTAJ! W czasie burzy należy zachować szczególną ostrożność – nie należy wychodzić na zewnątrz budynków. Jeśli burza zaskoczy w otwartym terenie, należy unikać drzew oraz wszelkich wyższych konstrukcji, w które mógłby trafić piorun lub mogłyby zostać przewrócone przez silne porywy wiatru. Radzimy na bieżąco obserwować sytuację meteorologiczną w kraju, tzn. słuchać komunikatów w radiu i telewizji, oglądać bieżące ostrzeżenia przygotowane przez meteorologów, śledzić dane radarowe, obserwować aktualną pogodę w miejscu przebywania.

Dane z radaru misi.ayz.pl/pogodynka dla naszego regionu
Dane z radaru misi.ayz.pl/pogodynka dla naszego regionu
prognoza: IMGW | fot. spottedlublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.