Upał pozostanie z nami jednak na dłużej. IMGW przedłużył obowiązujące ostrzeżenia

słońce ciepło pogoda
Słońce | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedłużył ważność obowiązywania ostrzeżenia przed upałami w Lublinie i regionie. Wysokie temperatury będą nam towarzyszyć co najmniej do połowy przyszłego tygodnia. Szczegóły poniżej.

Fala upałów potrwa dłużej

Według wcześniejszych prognoz upały w województwie lubelskim miały otrzymać się do czwartku, 17 sierpnia. W ostatni dzień obowiązywania ostrzeżenia przez region przeszły burze, którym towarzyszyły intensywne opady deszczu i spora aktywność elektryczna.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaktualizował najnowsze prognozy i przedłużył okres obowiązywania ostrzeżenia do niedzieli, 20 sierpnia.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C” – ostrzega IMGW. Ostrzeżenie jest ważne od czwartku, 17 sierpnia, od godz. 14 do niedzieli, 20 sierpnia, do godz. 19.

Jednak wszystko wskazuje na to, że wysokie temperatury w naszym regionie utrzymają się co najmniej do połowy przyszłego tygodnia. Okresami występować będą przelotne opady deszczu i burze z porywistym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu, możliwy także grad.

Zobacz aktualne ostrzeżenia pogodowe IMGW.

Prognoza synoptyczna IMGW na kolejne 6 dni: 18-23 sierpnia 2023 r.

Prognoza synoptyczna IMGW na kolejne 6 dni: 18-23 sierpnia 2023 r.
Prognoza synoptyczna IMGW na kolejne 6 dni: 18-23 sierpnia 2023 r. | fot. IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.