Upał, burze i ulewne deszcze w Lubelskim. Od jutra lekkie ochłodzenie

Ostatni dzień Lipca pożegna się z nami bardzo wysokimi temperaturami, dochodzącymi lokalnie do 33 stopni, oraz burzami, które przyniosą ulewne deszcze. Początek sierpnia przyniesie lekkie ochłodzenie.

Z zachodu na wschód kraju przechodzi chłodny front atmosferyczny. Po jego wschodniej stronie zalega gorące powietrze podzwrotnikowe. Dzięki temu w niedzielę termometry w naszym województwie pokażą nawet do 33 stopni.

Upalnie będzie jednak tylko przez jeden dzień, bo wzdłuż frontu chłodnego zaczną się w ciągu dnia piętrzyć chmury burzowe, które z największym natężeniem w godzinach popołudniowych, wieczornych i wczesnonocnych będą na przeważającym obszarze kraju przynosić błyskawice, ulewne deszcze, a miejscami także grad i porywisty wiatr.

Ostrzeżenie 31.07.2016

Na terenie województwa lubelskiego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów opadów od 5 mm do 20 mm, lokalnie 25 mm.

Lekkie ochłodzenie

W nocy z niedzieli na poniedziałek (31.7/1.08) burze zaczną słabnąć i zanikać, ale nadal może bardzo mocno padać. W dodatku będą to opady ciągłe. Lokalnie możemy spodziewać się znacznych sum opadów, które mogą prowadzić do licznych podtopień dróg, posesji i zabudowań. Temperatura nocą spadnie do 19 stopni.

W poniedziałek (1.08) najdłużej i najmocniej padać będzie we wschodniej połowie kraju, szczególnie do południa, gdy spodziewamy się jeszcze burz, odsuwających się powoli nad Ukrainę i Białoruś. Na zachodzie kraju z biegiem godzin opady ustaną, a niebo rozpogodzi się. Temperatura w dzień sięgnie maksymalnie 23 stopni.

(opracowanie pogody: twojapogoda.pl/pogodynka.pl)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.